Határtalanul

A „Határtalanul” egy pályázat, melynek során 7. osztályos tanulók, Magyarország azon részeibe látogathatnak, melyek elvesztek a Trianoni békeszerződés során.

Első nap fél öt körül gyülekeztünk a liget mellett, ahol a busz várt ránk. Az első megállónk Királyhágón volt, melyet régebben Erdély kapujaként is emlegettek. Utunk során megnéztük a Körösfői templomot, mely a harangjáról híres. Itt énekeltünk és írtunk a vendégkönyvbe. A nap végére megérkeztünk Parajdra, a Sándor Panzióba. A vacsora után kiéltük gyermekkorunkat és egy játszótéren játszottunk.

Másnap Szovátán adtunk elő egy műsort az ottani iskolásoknak, amiben magyar zene, magyar népdal és magyar néptánc volt. A helyi gyerekek is énekeltek nekünk, mi pedig megleptük őket egy kis aprósággal. Ezután visszamentünk Parajdra, és megnéztük az ottani sóbányát és Sószorost, ahol a korábbi eső miatt mindenki cipője beázott és saras lett, de a látvány kárpótolt minket. Ezután Korondon meglátogattunk egy fazekas műhelyt, és sétáltunk egy kicsit Korond főutcáján is. Este megérkeztünk a végleges szálláshelyünkre, Ákosfalvára, ahol mindenki nagyon kedvesen fogadott bennünket.

A harmadik napon a finom reggeli csalogatott ki minket az ágyból. Reggeli után útra keltünk és legelőször a zetelaki víztározót csodálhattuk meg. Ezután meglátogattuk Tamási Áron, majd Orbán Balázs sírhelyét és mindkét helyen koszorúztunk. Délután a Hargitára vezetett utunk, amire egy traktor vitt fel minket. Fent a csúcson havat is lehetett látni foltokban, de minél kevesebb havat, annál több kopjafát vehettünk észre. A Madarasi Hargita tetején gyönyörű látvány tárult elénk. Este táncház volt. Székelyudvarhelyről érkeztek táncosok és ők tartottak nekünk bemutatót, majd közösen táncoltunk.

A negyedik nap Székelyvarság felé vezetett az utunk. Itt megnéztünk egy több mint kétszáz éves vízimalmot, a Csorgókő vízesést és a zsindelykészítés fortélyaival is megismerkedhettünk. Ezen a napon a szálláson fogyasztottuk el ízletes ebédünket, ami helyi finomságokból állt. A délután folyamán Székelyudvarhelyen voltunk, ahol megkóstoltuk az igazi székely kürtöskalácsot.

Az utolsó nap is eljött. Hazafelé tartó utunk előtt, megkoszorúztuk Petőfi Sándor emlék szobrát, és megcsodáltuk Segesvár utcáit. Utána elbúcsúztunk idegenvezetőnktől, Leheltől és visszatértünk emlékekkel telve Budapestre.

Liszt Ferenc Általános Iskola 7. osztályos tanulói

KÉPGALÉRIA